Dlaczego warto uczyć się historii ?

Projekt – realizacjaMATERIAŁY NA ARTYKUŁ
Jednak nadal ktoś może twierdzić, że lepiej jak wszyscy uczą się historii to wtedy będzie więcej polskich patriotów. Oczywiście to bzdura, bo od 20 lat wszyscy uczą się w miarę prawdziwej historii, a patriotyzm staje się niepopularny, a wręcz obciachowy. Otóż powodem tego jest właśnie powszechność. Z reguły historii uczyć się powinna inteligencja, a nie motłoch. Motłoch może się uczyć dyrektyw unijnych i to im kompletnie wystarczy po prostu żeby wiedzieli gdzie i jakie przybijać pieczątki. Nie każda głowa jest stworzona do przyjmowania pewnych rzeczy. Nie męczmy tych ludzi. Proszę zauważyć, że przy takim podejściu ludzie ambitni, chcący awansować społecznie sami będą garneli się do nauki, a nauczyciele nie będą tracić nerwów z nieukami.
[http://moraine.salon24.pl/402664,cyrk-z-glodowka-wstyd,2]
autoprezentacja, retoryka, tworzenie projektów, krytyczne myślenie, szukanie, przetwarzanie i analizowanie danych (a niekoniecznie ich zapamiętywanie).
W dodatku plan na siłę wypełnia się tak, że uczniom nie starcza czasu na samorozwój. Zupełnie jakby z góry zakładano, że cały czas, którego nie przeznaczą na naukę, zostanie przez nich zmarnowany.