Centres

Raport z realizacji projektu CENTRES

Etap I – Spotkanie organizacyjne

Spotkanie organizacyjne dla ochotników z różnych klas
Mamy głowy pełne pomysłów, mamy zapał, mamy wstępne ustalenia. Gimnazjum nr 81 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 17 w Krakowie oficjalnie przystępuje do pracy nad projektem. Planujemy nagrać płytę z kolędami. Opiekunem naszego projektu jest pan Andrzej Grych.
Kliknij i zobacz zdjęcia: Spotkanie organizacyjne

Etap II – Projekt okładki naszej płyty

Projektujemy okładkę naszej płyty. Praca uczennicy Gimnazjum – Julii, która w naszym przedsięwzięciu pełni funkcję grafika komputerowego. Koordynator projektu – Andrzej Grych.
Kliknij i zobacz zdjęcia: Projekt okładki naszej płyty

Etap III – Promocja płyty na kiermaszu

Na kiermaszu świątecznym organizowanym w naszej Szkole społeczność szkolna może zaopatrzyć się w ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, aniołki, pierniki i wiele innych wynalazków stworzonych przez uczniów. Hitem sezonu, doskonałym pomysłem na prezent dla bliskich jest płyta z kolędami i pastorałkami, którą własnymi siłami nagrali i wydali Uczniowie naszego Gimnazjum w ramach projektu Centres Polska.
Kliknij i zobacz zdjęcia: Promocja płyty na kiermaszu przedświątecznym

Etap IV – Promocja płyty przed świętami

Promocja i sprzedaż płyt przed świętami Bożego Narodzenia – 20 grudnia 2013.
Kliknij i zobacz zdjęcia: Promocja i sprzedaż płyt przed świętami Bożego Narodzenia

Etap V – Nasza płyta na YouTube

Kolędy i pastorałki w wykonaniu Uczniów Gimnazjum nr 81 w Krakowie (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 17).
Zostały nagrane w warunkach szkolnych i wydane w postaci płyty (grudzień 2013). Nakład wyniósł 110 egzemplarzy. Część płyt została sprzedana na szkolnym kiermaszu, resztą obdarowaliśmy nauczycieli i pracowników Szkoły oraz przekazaliśmy Łagiewnickiemu Towarzystwu Kulturalnemu.

1. Kolędowy czas
2. Bosy pastuszek
3. Mizerna cicha
4. Gore gwiazda
5. Zawieja i beznadzieja
6. Wśród nocnej ciszy
7. Lulajże Jezuniu
8. Cicha noc

Etap VI – Za kulisami

Za kulisami – czyli jak powstawała płyta z kolędami i pastorałkami.

Za kulisami 2 – czyli jak powstawała płyta z kolędami i pastorałkami. W związku z ogromną popularnością filmiku „Za kulisami” zdecydowaliśmy się opublikować część drugą. Dwójka jak to zwykle bywa nie była takim hitem jak jedynka. Oba filmy jednak stały się „kultowe”.

Etap VII – Spotkanie opłatkowe z ŁTK

Spotkanie opłatkowe z Łagiewnickim Towarzystwem Kulturalnym w dniu 4 stycznia 2013 roku. Spędziliśmy miło czas, pomagaliśmy przy stole, łamaliśmy się opłatkiem, przekazaliśmy na ręce Pana Prezesa nasze płyty w prezencie dla stowarzyszenia, daliśmy mały koncert i przede wszystkim dobrze się bawiliśmy :).
Kliknij i zobacz zdjęcia: Spotkanie opłatkowe

Etap VIII – Rozliczenie finansowe

Generalnie jest to nasza tajemnica handlowa :). Możemy zdradzić, że sprzedaż płyt pozwoliła na zwrot poniesionych kosztów. Nie ponieśliśmy więc finansowej straty, ale nie było tez finansowego sukcesu. Gdybyśmy w finansowym bilansie ujęli koszty naszej pracy – byłby on ujemny. Nie zapominajmy jednak, że z okazji świąt mogliśmy naszymi własnoręcznie zrobionymi prezentami obdarować nauczycieli i wszystkich pracowników naszej Szkoły. A także mogliśmy je przekazać wielu członkom Łagiewnickiego Towarzystwa Kulturalnego – czyli społeczności lokalnej. Patrząc w ten sposób bilans mamy dodatni.
– Kolędy i pastorałki zostały nagrane w warunkach szkolnych i wydane w postaci płyty.
– Nakład wyniósł 110 egzemplarzy.
– Część płyt została sprzedana na szkolnym kiermaszu, resztą obdarowaliśmy nauczycieli i pracowników Szkoły oraz przekazaliśmy Łagiewnickiemu Towarzystwu Kulturalnemu.

Etap IX – Podsumowanie

Kolędy i pastorałki w wykonaniu Uczniów Gimnazjum nr 81 w Krakowie zostały nagrane w warunkach szkolnych i wydane w postaci płyty w grudniu 2013 r. Nakład wyniósł 110 egzemplarzy. Część płyt została sprzedana na szkolnym kiermaszu, resztą obdarowaliśmy nauczycieli i pracowników Szkoły oraz przekazaliśmy Łagiewnickiemu Towarzystwu Kulturalnemu.
W naszym projekcie postawiliśmy na:
innowacyjność – czegoś takiego jeszcze nigdy nie robiliśmy
kreatywność – moc pomysłów, mnóstwo działań, daliśmy z siebie wszystko (grafika, informatyka, dźwięk, muzyka)
przedsiębiorczość – liczyliśmy, że nasza inwestycja przyniesie zyski. Cieszymy się, że udało nam się zbilansować ten projekt. Wyciągnęliśmy wnioski: nasz szkolny rynek okazał się za mały i za mało chłonny by zapewnić nam finansową satysfakcję. Nasz plan jednak ujrzał światło dzienne. Nasz instynkt przedsiębiorczości sprawił, iż nie tylko czekaliśmy na naszych klientów na kiermaszu, organizowaliśmy przesłuchania naszej płyty ale także wychodziliśmy do klientów z naszym świątecznym koszykiem pełnym płyt.
wyjście do społeczności lokalnej – spotkaliśmy się z członkami lokalnego stowarzyszenia ŁTK, mieszkańcami, przedstawicielami Rady Dzielnicy IX, nauczycielami i uczniami na spotkaniu opłatkowym. Aktywnie pomagaliśmy zorganizować i obsłużyć spotkanie. Daliśmy koncert promujący naszą płytę oraz przekazaliśmy nieco egzemplarzy na ręce Pana prezesa Edwarda Kucały.
Przede wszystkim jednak cały czas bardzo dobrze się bawiliśmy :).

Projekt CENTRES – Kreatywność i przedsiębiorczość w edukacji

Opiekun projektu w Gimnazjum nr 81 – Andrzej Grych
http://centres.org.pl/
http://centres.org.pl/szkola/zespol-szkol-ogolnoksztalcacych-nr-17-w-krakowie/
http://www.andrzejgrych.pl/centres/